WHO terrorállam – Új-Zéland után Észak-Írország lenne a második
Jogszabályban számolnák fel a legalapvetőbb emberi szabadságjogokat
Egészségügyi koncentrációs táborok létrehozására is lehetőséget ad a kényszeroltás mellett Észak-Írország új törvénytervezete, amely olyan felhatalmazást ad a hatóságoknak, amely során önkényesen bármit megtehetnek az emberekkel.
Észak-Írország új egészségügyi törvényjavaslatot készül elfogadni, amit a napokban úgynevezett társadalmi egyeztetésre bocsátottak. A jogszabály egy az egyben átvenné az Egészségügyi Világszervezet (WHO) úgynevezett egészségügyi szabályzatának (IHR) azt a módosítását, amelynek az elfogadása nemrég megbukott. Az eredeti koncepció szerint, ha Tedrosz Gebrejeszusz WHO-elnök úgynevezett egészségügyi vészhelyzetet hirdet, akkor a részes tagállamok kötelesek az oltásipari cégek által finanszírozott WHO rendelkezéseit betartani. A WHO az egészségügyi szabályzat 18. cikk 1 bekezdés módosítása alapján a következőket követelheti meg az állampolgároktól:
kötelező orvosi vizsgálatot írhat elő;
felülvizsgálhatja a védőoltás vagy egyéb óvintézkedés igazolását;
megkövetelheti a védőoltást vagy más óvintézkedést;
a gyanús személyeket közegészségügyi megfigyelés alá helyezheti;
karantén vagy egyéb egészségügyi intézkedések hajthat végre a gyanús személyekkel szemben;
az érintett személyeket elkülönítve kezelheti;
a gyanús vagy érintett személyek kapcsolatainak nyomon követése;
a gyanúsított és érintett személyek belépésének megtagadása egy adott helyre;
az érintett területekről távozó személyek átvizsgálása és/vagy korlátozások bevezetése;
az érintett területekre történő utazási előzmények felülvizsgálata;
felülvizsgálhatja az orvosi vizsgálatról és a laboratóriumi vizsgálatokról szóló igazolást;
Vagyis a módosítások alapján bárkit bármikor kényszeroltással terrorizálhatnak, megfigyelhetnek, nyomon követhetnek, korlátozhatják a szabad mozgását, sőt “a gyanús személyeket közegészségügyi megfigyelés alá helyezhetik”, azaz akárkit egészségügyi koncentrációs táborba zárhatnak a saját és hozzátartozói akarata ellenére. Magyarán: a WHO ajánlás szerint jogszabályban számolnák fel a legalapvetőbb emberi szabadságjogokat, amelynek keretében terrorállamokat hoznának létre.
A magyarországi médiák mindezekről eddig is mélyen hallgattak, ahogy a WHO-szerződést is eltussolták. Ezek után nem meglepő, hogy arról az észak-írországi törvénymódosítási javaslatról sem tájékoztatnak, amely lényegében átemelné a saját törvényeibe a WHO által javasolt terrorintézkedéseket.
A törvényjavaslat példátlan hatalommal ruházná fel a hatóságokat egészségügyi vészhelyzetben, beleértve azt a képességet, hogy kötelezővé tegyék az oltásokat és a megelőző kezelést az egyének számára, potenciálisan megnyitva az utat a kényszeroltások előtt. A tervezet arra is törekszik, hogy a hatóságokat felruházza azokkal a jogkörökkel, amelyek keretében konkrétan bármit megtehetnek az állampolgárokkal szemben, például:
személyek őrizetbe vétele és karanténba helyezése legfeljebb 28 napra;
"orvosi ruházat", pl. arcmaszk viselésének előírása;
orvosi vizsgálatokat és egészségügyi ellenőrzést kényszeríthetnek ki;
házkutatási parancs nélkül erőszakkal behatolhatnak a helyiségekbe és lefoglalhatják a holmikat;
a gyermekek iskolából való távoltartása;
bezárhatják az üzleteket és távol tarthatják a felnőtteket a munkától;
megsértve az orvosi titoktartást és a magánélet védelmét, lehetővé teszi a betegek orvosi adatainak széles körű megosztását különböző állami szervekkel;
az egyénnek kötelezően válaszolnia kell az egészségi állapotára vonatkozó kérdésekre;
megkövetelheti, hogy egy személy "képzésen vagy tanácsadáson" vegyen részt;
jogszabályban szabályozhatja, hogy "hová mehet a személy, vagy kivel tarthatja a kapcsolatot";
Azaz a közegészségügy álcája alatt olyan jogszabályokat akarnak elfogadni, amelyek felszámolják az emberek legalapvetőbb emebri szabadságjogait. Ennek a veszélyeire mások mellett Michael Brentnall ügyvéd és Dr. Elizabeth Evans a U.K. Medical Freedom Alliance vezérigazgatója hívta fel a figyelmet.
Dr. Elisabeth Evans kiemelte, hogy a javaslat szerint a bíróságnak csupán azt kellene megállapítania, hogy egy személy “fertőzött lehet” vagy “veszélyt jelenthet” mások egészségre. Tehát már a puszta gyanú alapján kényszeríthetnek valakit orvosi vizsgálatra, oltásra vagy a mozgás korlátozására. Hozzátette: az a rendelkezés, hogy egy személyt kórházba vagy “más létesítménybe” szállítsanak és akarata ellenére fogva tartsanak, baljóslatú, és sérti az alapvető egyéni szabadságjogokat.
Dr. Elisabeth Evans kiemelte: a jogszabály kiterjed helyiségekre, emberekre és tárgyakra, és olyan hatásköröket ad a hatóságoknak (a rendőrség és más, nem részletezett végrehajtó szervek formájában), amelyekkel korábban soha nem rendelkeztek, beleértve az emberek tulajdonának lefoglalását, a helyiségekbe való belépést fertőtlenítés céljából, valamint a “személyt kérdések megválaszolására való felszólítást”.
"Tényleg olyan társadalmat akarunk létrehozni, ahol a tisztviselők erőszakkal behatolhatnak az emberek otthonába, és elvihetik őket? Ha valaki hivatkozik a hallgatáshoz való törvényes jogára, a rendőrnek joga van-e fizikai erőszakot alkalmazni, hogy rákényszerítse az illetőt a válaszadásra? A bíróságok elrendelhetnék a kényszeintézkedést pusztán azon gyanú alapján, hogy egy személy fertőzött vagy fertőzött lehet. Ez egy rendkívül homályos megfogalmazás, amely válsághelyzetekben visszaélésekre és pánikszerű döntéshozatalra ad lehetőséget.
Az a javaslat, hogy valakit akarata ellenére és beleegyezése nélkül oltásra vagy más profilaktikus kezelésre kényszerítsenek, visszataszító és a testi autonómia elve elleni közvetlen támadás. Ez sérti a tájékozott beleegyezéssel és az etikus orvosi kezeléssel kapcsolatos valamennyi hatályos törvényt és kódexet. Ez egy olyan kemény vörös vonal, amelyet az államnak soha nem szabadna átlépnie."
- hangoztatta Dr. Elisabeth Evans. Bejelentette: országos tájékoztatási kampányt indítanak, hogy minél nagyobb tiltakozás keretében megbuktassák a javaslatot.
Az észak-írországi javaslat tükörképe a WHO egészségügyi szabályzatában megkövetelt módosításnak. Miután ennek az egységes elfogadása megbukott, jól látható módon megpróbálják a tagállamok belső jogába becsempészni azokat az intézkedéseket, amelyekkel a részes államok kiszolgáltatják az állampolgáraikat az oltásipari lobbinak.
Az észak-írországi tervek hasonlóak, mint az új-zélandi elképzelések, amelyekről augusztus elején írtam. Ennek keretében lényegében bármi megengedett a hatóságoknak azokkal szemben, akik ellenállnak járvány idején az állami utasításoknak. Természetesen az erőszak is megengedett azokkal szemben, akik esetleg nem akarják alávetni magukat a kényszeroltásnak.
Miben tud Ön segíteni?
Amennyiben úgy érzi, írásaink segítenek Önnek tisztábban látni a világban történő eseményeket, kérem, küldje tovább a hírlevelünket ismerőseinek. A megnyitott üzenetnél kattintson arra, hogy „Továbbítás”, és a Címzett mezőbe írja bele azoknak az e-mail címeit, akikről azt gondolja, az adott információ érdekelheti, érintheti. A Substack egy remek blogfelület, de az életünket uraló hatalmas információdömpingben nehéz eljutni azokhoz, akik számára egy-egy bejegyzésünk segíthet a lényeglátásban.
Az elkövetkező időszak legfontosabb értéke nem a pénz, hanem a hiteles információ lesz. Egy olyan szerkesztőséget szeretnék létrehozni, amelynek hivatása és küldetése az igazság keresése. Ebben kérem a támogató együttműködését. A publikációm rendszeres támogatása azt a célt szolgálja, hogy megszabaduljunk az elménket lebéklyózó hazugságoktól és kiutat találjunk a reménytelennek tűnő helyzetekből.
Nagyon ütős a téma!
Miközben a nemmagyar kormány elsők között szolgálja ki azt a kötélrevaló rendszert!
Nálunk ezeket a törvényeket már régen meghozták! Tudtak valamit! Reméljük az összes kollaboráns rohadék politikus belepusztul! Beleértve az újságírókat, orvosokat, rendőröket, katonákat is! Ne legyen könnyű haláluk!